Гранты, стажировки, конкурсы

Страница для печати Send by email


  Гранти, стажування, конкурси

Інформаційний веб-дайджест для бібліотек та

громадських організацій № 3 (13)

(березень 2012р.)

Конкурс на отримання премії Верховної Ради України

Постановою Верховної Ради України від 16.03.07 №775-V засновано 20 премій Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок у розмірі 20 тис. грн кожна. Премії встановлено з метою сприяння розвитку вітчизняної науки і техніки, активізації участі талановитих молодих учених у проведенні міждисциплінарних фундаментальних і прикладних наукових досліджень та науково-технічних розробок, а також інноваційному розвитку держави, підвищенню престижу наукового працівника та його ролі у суспільстві.

Кінцевий термін подання заявок: 10 березня 2012 р .

Детальна інформація: http://bit.ly/AuXheA; http://bit.ly/xKbDP1

Конкурси Міжнародного фонду «Відродження»

Конкурс «Мікрогрантова підтримка адвокаційних громадських ініціатив». Мета – підтримати громадські ініціативи членів територіальних громад міст, сіл і селищ, спрямовані на представлення та відстоювання їхніх прав і групових інтересів у взаєминах із місцевими органами державної виконавчої влади й органами місцевого самоврядування, постачальниками соціальних, житлово-комунальних та інших послуг.

Конкурс «Створення центрів надання адміністративних послуг». Мета – сприяння створенню нових і покращення діяльності наявних центрів надання адміністративних послуг при органах місцевого самоврядування та місцевих органах виконавчої влади.

Кінцевий термін подання заявок:: 12 березня 2012 р .

Детальна інформація: http://bit.ly/AezXcZ

Міжнародний конкурс на кращий блог «The BOBs-2012»

Кандидата на участь у конкурсі може запропонувати будь-який Інтернет-користувач, у тому числі й самі автори проектів. Організатор конкурсу: німецька медіакорпорація Deutche Welle. Призи присуджуються по 17 номінаціях.

Кінцевий термін подання заявок:: 12 березня 2012 р .

Детальна інформація: http://vsekonkursy.ru/?p=6300

Національний конкурс шкільних газет

Розпочато збір конкурсних робіт для участі в XV конкурсі шкільних газет, підсумки якого будуть підбиті 26-28 квітня 2012 року в м. Миколаєві. До участі в конкурсі запрошуються юнкори України та інших держав, які випускають шкільну газету, шкільну Інтернет-газету, роблять шкільне радіо або шкільне телебачення. Організатори конкурсу - Національна спілка журналістів України, Національна академія педагогічних наук України, Асоціація молодіжної преси України, Коледж преси та телебачення.

Кінцевий термін подання заявок:: 15 березня 2012 р .

Детальна інформація: http://bit.ly/wZMGIX

Літературний конкурс «Сказка сегодня!»

Літературно-художній конкурс видавництва «Deutsche aus Russland» приймає на конкурс казки для дітей віком від 10 до 14 років (російською або німецькою мовами

обсягом до 10 тис. знаків). У конкурсі мають право брати участь автори будь-якого віку, місця проживання, національності.

Кінцевий термін подання заявок:: 15 березня 2012 р .

Детальна інформація: http://zaprizami.ru/?p=1269

Стипендії уряду Франції

Посольство Франції в Україні пропонує різноманітні стипендії українським фахівцям для отримання ступеню магістра, навчання в аспірантурі або написання дисертацій.

Кінцевий термін подання заявок:: 15 березня 2012 р .

Детальна інформація: http://bit.ly/wdNS4C; http://bit.ly/xKmMq5

Програма стажування у США для тих, хто працює з хворими на туберкульоз та ВІЛ інфікованими

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) повідомляє про початок відбору учасників по програмі «Громадські зв’язки» (Community Connections Program) за тематичним напрямком «Координація зусиль при лікуванні коінфікованих ТБ/ВІЛ» в м. Одеса та Одеській області, яка передбачає 3-тижневе стажування у США. Учасниками програми можуть бути: головні фтизіатри міста та області, менеджери програм роботи з коінфікованими ТБ/ВІЛ, фахівці з надання послуг пацієнтам з ВІЛ-інфекцією первинної медико-санітарної допомоги у спеціалізованих закладах, представники медичних закладів освіти та установ соціального захисту, представники громадських організацій, що працюють з коінфікованими ТБ/ВІЛ та представники ЗМІ, які висвітлюють цю тематику. Знання англійської мови від учасників конкурсу не вимагається.

Кінцевий термін подання заявок: 20 березня 2012 р.

Детальна інформація: http://bit.ly/yjppvn

Конкурс логотипів та слоганів м. Києва

Оголошено міжнародний конкурс на створення кращого туристичного логотипу та слогану столиці України – м. Києва. Приз – ноутбук.

Кінцевий термін подання заявок: 22 березня 2012 р.

Детальна інформація: http://zaprizami.ru/?p=1363

Стипендії імені Пауля Целана для перекладачів

Стипендії імені Пауля Целана сприяють перекладам із західних на східні мови, чи між двома східноєвропейськими мовами, особлива увага приділяється перекладам церковних текстів та сучасних ключових робіт з гуманізму, соціальних наук і досліджень культури зі східних на західні мови. Стипендіати проведуть від трьох до шести місяців у Відні і будуть забезпечені місцем проживання, місцем роботи, стипендією.

Кінцевий термін подання заявок:: 25 березня 2012 р .

Детальна інформація: http://bit.ly/AzfVrl; http://bit.ly/xuiHdN

Конкурсний набір тренерів проекту «Новий подих культури»

Проект «Новий подих культури: спадщина, наповнена життям мистецтва» оголошує конкурсний відбір тренерів у сфері культурного менеджменту, міжсекторального партнерства, управління проектами, ефективній комунікації для реалізації тренінгової програми в межах проекту. Цілі проекту: підтримка і поширення кращих інноваційних культурних і творчих практик на основі традиційної культурної спадщини - музеїв краєзнавства, історії, археології, етнографії, мистецтва і т. д. всіх рівнів (районних, обласних, національних); залучення громадських організацій, творчих спілок, формальних і неформальних творчих груп, окремих авторів і кураторів до співпраці з музеями з метою вдихнути в них нове життя, залучити нову аудиторію, допомогти музеям

стати більш відкритими і привабливими для широкої публіки; розвиток партнерства міждержавними, недержавними і комерційними (туристичними) організаціями у сфері культури, а також міжнародної співпраці в рамках регіону Східного Партнерства. Проект «Новий подих культури: спадщина, наповнена життям мистецтва» впроваджується у Вірменії, Грузії, Україні (АР Крим, Миколаївська, Одеська, Херсонська області) за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах Програми Східного Партнерства з питань культури. Термін впровадження – 2012-2013 роки.

Кінцевий термін подання заявок: 26 березня 2012 р.

Детальна інформація: http://bit.ly/zUZFST

Конкурс на участь у тренінгах для студентів бібліотечних спеціальностей

Програма «Бібліоміст» запрошує студентів - майбутніх бібліотекарів, взяти участь у низці тренінгів з актуальної проблематики бібліотечної сфери. До участі запрошуються студенти (вищих навчальних закладів всіх рівнів акредитації, що готують бібліотекарів, очної та заочної форм навчання), які мають бажання ознайомитись із інноваційними та сучасними тенденціями щодо розвитку бібліотек та більше дізнатись про особливості та переваги обраної професії. Відбір учасників тренінгів здійснюватиметься на конкурсній основі, перевага буде надаватись тим студентам, які зможуть переконливо мотивувати необхідність для них участі у цих тренінгах і показати, як це їм допоможе у майбутній професійній діяльності в бібліотеках.

Кінцевий термін подання заявок:: 26 березня 2012 р .

Детальна інформація: http://bit.ly/z4ZGqC

Програма стажування у США для тих, хто займається проблемами ринку землі та розвитку агропромислових асоціацій

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) повідомляє про початок відбору учасників для програми «Громадські зв’язки» (Community Connections Program) «Ринок землі та посилення ролі агропромислових асоціацій» у м. Херсон та Херсонській області, яка передбачає 3-тижневе стажування у США. Учасниками програми можуть бути представники агропромислового комплексу; представники місцевих урядових структур, які безпосередньо працюють з промисловими асоціаціями та розвитком ринку землі в Україні; представники громадських неурядових організацій; незалежні експерти, які тісно співпрацюють з агропромисловою асоціацією щодо питань розвитку асоціації та розвитку ринку землі; представники ЗМІ, які висвітлюють сільськогосподарські та земельні питання. Знання англійської мови від учасників конкурсу не вимагається.

Кінцевий термін подання заявок: 27 березня 2012 р.

Детальна інформація: http://bit.ly/zd30oG

Програма стажування у США для влади, журналістів і бібліотекарів

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) повідомляє про початок відбору учасників для програми «Громадські зв’язки» (Community Connections Program) за тематичним напрямком «Відкритий доступ до інформації як запорука прозорості влади» у м. Харкові та Харківській області, яка передбачає 3-тижневе стажування у США. Учасниками програми можуть стати посадовці і фахівці місцевих органів влади; фахівці, відповідальні за зв’язки з громадськістю (в тому числі, але не виключно, працівники прес-служб); фахівці, відповідальні за надання публічної інформації; журналісти; представники громадських організацій; представники бібліотек. Знання англійської мови від учасників конкурсу не вимагається.

Кінцевий термін подання заявок: 27 березня 2012 р.

Детальна інформація: http://bit.ly/xtHHQk

Конкурс для вищих навчальних закладів та загальноосвітніх установ

Україно-російська електронна бібліотека «ЛИБ» оголошує конкурс на надання своїх площ для розміщення підручників і навчальних матеріалів навчальними закладами України. Актуальність конкурсу підкреслюється існуючими проблемами навчальних закладів у повному забезпеченні навчального процесу необхідною навчальною та методичною літературою, нестачею власних коштів на поповнення бібліотечних фондів, створення та підтримку власних сайтів. Конкурс проходить за 2 категоріями: «вищі навчальні заклади» і «загальноосвітні установи». За підсумками розгляду заявок у рамках кожної категорії буде обрано по 3 навчальні заклади. Переможець отримає право безкоштовно розміщувати необхідну навчальну літературу для забезпечення ефективного навчального процесу, публікувати наукові статті та дослідження.

Кінцевий термін подання заявок:: 30 березня 2012 р .

Детальна інформація: http://bit.ly/xBgzCZ; http://bit.ly/yna4Bl

Конкурс наукових проектів серед школярів та студентів «Інтелектуалізація» від Intel

Національний конкурс практичних наукових проектів для школярів 9-11 класів, студентів та молодих спеціалістів віком 18-25 років. Автори найкращих проектів одержать профільну освіту або допомогу в реалізації свого проекту.

Кінцевий термін подання заявок: 30 березня 2012 р .

Детальна інформація: http://bit.ly/A3PZCF

Гранти (стипендії Алана Ломакса) на проведення пост-докторських досліджень у Бібліотеці Конгресу США

Стипендії надаються для роботи з колекцією Алана Ломакса та іншими матеріалами Бібліотеки Конгресу США в галузі історії, археології та культурології. Дослідження триває до 8 місяців, надається щомісячна стипендія до 4,2 тис. дол.

Кінцевий термін подання заявок: 31 березня 2012 р .

Детальна інформація: http://bit.ly/A3p075

Конкурс від освітньої агенції «Старт Плюс»

У конкурсі можуть брати участь студенти, молоді професіонали і ділові люди, які цікавляться міжнародним бізнесом, бажають вдосконалити свої знання з англійської мови та пройти навчання в світовій столиці бізнесу (мінімальний вік учасників – 18 років). Для участі в конкурсі необхідно зареєструватися на сайті організатора (Освітня агенція «Старт Плюс», Бізнес-школа Великої Британії «London School of Business and Finance»), написати невеликий твір англійською мовою. У конкурсі розігруються 2 поїздки на навчання до Лондону та інші призи.

Кінцевий термін подання заявок: 1 квітня 2012 р .

Детальна інформація: http://bit.ly/wGRQTu; http://startplus.com.ua/

Конкурс на підтримку створення та розвитку фондів громад

ІСАР «Єднання» в рамках програми «Школа фондів громад», яка впроваджується в Україні за фінансування Фонду ім. Ч. С. Мотта, США, оголошує конкурс на підтримку створення та розвитку фондів громад. Мета конкурсу - підтримка ініціатив, спрямованих на створення, розвиток і посилення ролі фондів громад (ФГ) як ефективного інструменту розвитку філантропії, підвищення якості життя населення в Україні. Цей конкурс ІСАР «Єднання» має на меті знайти та підтримати серйозні ініціативи зі створення та/або розвитку фондів громад. Обрані на конкурсній основі громади отримають можливість системної різносторонньої підтримки.

Кінцевий термін подання заявок: 2 квітня 2012 р .

Детальна інформація: http://bit.ly/xf2AQz

Грант шведського уряду для учнів з України

Шведський уряд надає учням гранти розміром 30 тис. євро на навчання у Стокгольмській школі економіки в Ризі (SSE Riga), що входить у двадцятку найкращих шкіл економіки в Європі за версією Financial Times. Грант покриває оплату навчання, гуртожитку та забезпечує щомісячну стипендію в розмірі 200 євро. Грант надається для здобуття ступеня бакалавра з бізнесу та економіки (BSc in Business and Economics). Навчання ведеться англійською мовою. Бакалаврат триває 3 роки.

Кінцевий термін подання заявок: 2 квітня 2012 р.

Детальна інформація: http://bit.ly/xKOLPw; http://bit.ly/z1sOTe

Конкурс соціально-культурних проектів м. Вінниці

Вінницька міська рада проводить міський конкурс на реалізацію соціально-культурних проектів у м. Вінниці в 2012 році. Мета конкурсу: створення сприятливих передумов для розвитку громадських організацій, залучення їх людських та матеріальних ресурсів, впровадження інноваційних підходів до реалізації соціально-економічної та культурної політики в рамках виконання суспільних завдань «Концепції стратегічного плану розвитку міста на період 2011-2020 років «Вінниця – 2020: сучасне, комфортне європейське місто». У галузі культури можуть подаватись проекти за тематикою: наповнення міського простору для творчого розвитку дітей та молоді, підтримка фестивалів дитячої та молодіжної творчості, інтерактивних проектів; популяризація кращих надбань української та світової культурної спадщини, підтримка культур національних меншин.

Сума гранту: від 5 до 50 тис. грн.

Кінцевий термін подання заявок: 9 квітня 2012 р .

Детальна інформація: http://bit.ly/Aa5ltS; http://bit.ly/xnRzUt

Конкурс «Презентування Луганщини в регіонах України»

Конкурс оголошено управлінням з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Луганської облдержадміністрації. Мета конкурсу: надати підтримку організаціям, що беруть участь у формуванні позитивного іміджу Луганщини в інших регіонах України, об’єднують та підтримують вихідців з Луганської області, сприяють реалізації та захисту їх правових, соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних та інших інтересів.

Сума гранту: загальний бюджет конкурсу 250 тис. грн.

Кінцевий термін подання заявок: 9 квітня 2012 р .

Детальна інформація: http://bit.ly/w379IC; http://bit.ly/woMTbx

Програма стажування в США для освітян

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) повідомляє про початок програми «Громадські зв’язки» (Community Connections Program) у м. Київ та Київській області, яка передбачає 3-тижневе стажування у США за темою «Розвиток інклюзивної освіти в Україні». Для участі в конкурсі запрошуються посадовці і фахівці міністерства освіти та науки; міністерства праці та соціальної політики, що приймають рішення з впровадження інклюзивної освіти; керівники відділів освіти; посадовці; фахівці Академії педагогічних наук; представники закладів освіти, зокрема з Інституту соціальної педагогіки; дошкільних закладів та загальноосвітніх шкіл; працівники соціальних служб для молоді; активісти громадських, батьківських та філантропічних організацій та інші фахівці, що працюють у сфері запровадження інклюзивної освіти в м. Києві та Київської області. Знання англійської мови від учасників конкурсу не вимагається.

Кінцевий термін подання заявок: 11 квітня 2012 р .

Детальна інформація: http://bit.ly/y3EZZG

Дослідницькі гранти щодо актуальних проблем СНД

Тhe Economics Education and Research Consortium (EERC) приймає індивідуальні та групові (до 3-х осіб) дослідницькі проекти у таких областях, що мають відношення до актуальних політичних проблем у Співдружності Незалежних Держав: підприємства та ринки товарів: ринки праці та соціальна політика; макро фінансові ринки відкритої економіки; економіка громадського сектору; міжнародна торгівля і регіональна інтеграція. Кращим дослідницьким групам буде запропоновано представити свої проекти на семінарі EERC досліджень у липні 2012 року в Одесі. Керівники проектів повинні бути присутніми на семінарі з метою обговорення заявки на отримання гранту. Гранти в розмірі до $ 12000 присуджуються індивідуальним дослідникам або дослідницьким колективам (до 3 осіб) на термін до 18 місяців. Сума гранту залежить від кількості учасників і бюджету проекту.

Кінцевий термін подання заявок: 12 квітня 2012 р .

Детальна інформація: http://bit.ly/wP3pvq

Конкурс бібліотечного відео «БібліоКіноФест: Кадри вирішують все»

Конкурс проводиться Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у рамках програми «Бібліоміст» за підтримки Української бібліотечної асоціації, Міністерства культури України та Національної парламентської бібліотеки України. Мета конкурсу - відзначити відео, які привертають увагу громад до бібліотек, рекламують бібліотечні послуги та змінюють сприйняття бібліотек у суспільстві. Тривалість відео, що подаються на конкурс, не повинна перевищувати 3 хвилини.

Кінцевий термін подання заявок: 4 травня 2012 р .

Детальна інформація: http://bit.ly/xv1cm0; http://bit.ly/x6OZpc

Малі гранти для випускників програми ім. Фулбрайта на 2012 рік

Головна мета грантів - надання можливостей випускникам Програми наукових обмінів імені Фулбрайта впровадити в інтелектуальне життя України фаховий досвід, набутий під час стажування в американських університетах. Програма малих грантів передбачає часткове покриття видатків на організацію наукових заходів та участь випускників Програми імені Фулбрайта в наукових конференціях та підтримку видання монографій та підручників.

Кінцевий термін подання заявок: 10 травня 2012 р .

Детальна інформація: alumni@fulbright.com.ua

Безкоштовне програмне забезпечення для бібліотек від програми «Бібліоміст»

Бібліотекам обладнаним комп’ютерами, що надаються для публічного доступу користувачів і не були придбані за рахунок програми «Бібліоміст», пропонується безкоштовно отримати програмне забезпечення, заповнивши відповідну заявку. Приклади доступних пакетів програмного забезпечення: Microsoft Windows 7 (Enterprise та Pro), Microsoft Office, Visual Studio. Microsoft захист від вірусів та шкідливого програмного забезпечення та ін.

Кінцевий термін подання заявок: не має

Детальна інформація: http://bit.ly/AoTGCk

Для створення бюлетеню використано сайти: http://gurt.org.ua ; http://www.civicua.org ; http://www.science-community.org/ ; http://vsekonkursy.ru/, а також сайти деяких грантодавців та організацій.